خانه / اخبار / طعم شیرین گروه غذایی

طعم شیرین گروه غذایی

 

درگروه های خودرویی که اکثرا منفی دنبال شدند، قطعه ساز ها معاملات مناسب تری داشتند تا جایی که نمادهای خنصیر، خکمک، خچرخش و خزر با صف خرید به کار خود پایان دادند در آنسو و در گروه حمل و نقل که اکثرا متعادل و منفی بودند نماد حپترو با صف خرید و نمادهای حسیر و حتوکا با معاملاتی پرتقاضا و مثبت دنبال شدند.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، نماد خموتور پس از افزایش ۳۷ درصدی زیان خالص نسبت به پیش بینی قبلی با افت حدود یک درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت. مدیرعامل سایپا با اعلام عرضه دو محصول جدید تا پایان سال ، گفت: سهامداران سایپا منتظر اخبار خوش باشند که بزودی اعلام خواهد شد. وی با اشاره به تلاش برای ارتقا کیفیت پراید و جایگزین کردن آن با محصولات جدید، گفت: محصولات گروه X 200 مانند ساینا، SP 100 و SP 0 جایگزین مناسبی برای پراید خواهند بود که درصورت کاهش تقاضای خرید پراید، جایگزین خواهند شد. این محصولات تفاوت عمده‌ای با قیمت پراید نخواهند داشت به طوریکه قیمت ساینا به دلیل اضافه شدن امکاناتی، در مقایسه با پراید ۲۰ درصد افزایش یافته است.این مقام مسئول از عرضه دو محصول جدید ساینا اتومات و خودرو ۲۱۲ تا پایان سال و اعلام اخبار مثبت به سهامداران در آینده ای نزدیک خبر داد.

درگروه های بانکی، بیمه ای، لیزینگی و سرمایه گذاری که اکثرا متعادل و منفی دنبال شدند، نماد وبملت با افزایش فشار فروش ها، صف فروش شد و نمادهای البرز، وکار، وگستر، سدبیر، ونیرو و وساپا معاملاتی منفی تر و نمادهای وبیمه، وملت، ولساپا، وتوصا، ودی و اتکام مثبت تر دنبال شدند همچنین نماد وصندوق پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی ۲۴۰ ریالی و مجمع فوق العاده مبنی بر تغییر سال مالی شرکت با افت حدود ۱٫۵ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و نماد ولملت پس از کاهش ۳۹ درصدی سود با افت حدود ۱۰ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفتند. مدیرعامل شرکت “به پرداخت ملت” از برنامه ورود به بورس خبر داد و گفت: زمان و میزان عرضه اولیه سهام این شرکت هفته آینده مشخص می‌شود. هیئت پذیرش بورس بعد از بررسی درخواست این شرکت ، اواسط هفته آینده جواب خود را به شرکت به پرداخت ملت اعلام می‌کند. مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت افزود: طبق قانون سازمان بورس و اوراق بهادار در زمان عرضه اولیه باید ۱۰ درصد از سهام این شرکت در بورس عرضه شود و درخواست ما این است که این میزان از سهام در چند مرحله در بورس عرضه شود. وی اظهار داشت : با توجه به سود و در نظر گرفتن نسبت قیمت به سود هر سهم(p/E)، پیش‌بینی می شود که قیمت هر سهم در عرضه اولیه حدود ۱۰ هزار ریال باشد.

درگروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها دادوستدهای متعادلی را نظاره گر بودیم در این میان نمادهای شتوکا، شفارا، شلعاب، شفارس، و شسینا با صف خرید، نمادهای شراز، شاوان، شگامرون، شیراز، خراسان، شپترو و شپاس مثبت و نمادهای شپارس، شکربن و ساینا منفی و صف فروش دنبال شدند.

گروه های فلزی و معدنی برخلاف انتظار با افزایش عرضه ها و معاملاتی اکثرا منفی مواجه شدند اما گروه روی از فشار فروش به مراتب بالاتری برخوردار بودند تا جایی که نمادهای فسرب، کبافق، کروی، کاما و فرآور با صف فروش به کار خود پایان دادند و تنها معدود نمادهای فباهنر و فنوال مثبت دنبال شدند همچنین نماد زرین معدن آسیا با توجه به اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شد و نماد فاسمین پس از انتشار تعدیل مثبت ۲۶ درصدی با رشد حدود ۲ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

تکشا، لبوتان، وهور، تمحرک، بالانس و تایرا معدود نمادهای مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند و مابقی هم گروهی ها متعادل و منفی دنبال شدند.

درگروه ساختمانی که اکثرا منفی بودند نمادهای وآذر، ثامان و ثعمرا با معاملاتی مثبت همراه بودند اما در آنسو و در گروه سیمانی معاملاتی اکثرا مثبت اما کم حجم را نظاره گر بودیم.

علیرغم جمع آوری مکرر صف فروش نماد مرقام و حمایت حقوقی، شاهد اعمال فشار فروش مجدد آن بودیم. همچنین نماد مداران پس از اعلام تعدیل مثبت ۳۶ درصدی و شفاف سازی های مربوطه با رشد حدود ۶ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

گروه غذایی طبق پیش بینی اکثرا مثبت و پرتقاضا دنبال شدند تا جایی که نمادهای غشان، تلیسه، زگلدشت، غپینو، غمینو، غدیس، غمارگ، غفارس، غشهد، غگل و غسالم مثبت و صف خرید بودند و نماد تازه وارد غگلپا با صف خرید پرحجم اما عرضه های قطره چکانی مواجه بود. در گروه قندی نیز معاملاتی مثبت شاهد بودیم و

نماد قصفها پس به انتشار تعدیل مثبت ۴۷ درصدی با رشد حدود ۳٫۵ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت نماد شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد.

در پایان معاملات امروز شاخص کل متاثر معاملات منفی نمادهای وبملت و فولاد با افت حدود (۳۳۴٫۹۱) واحدی به ارتفاع ۷۷,۷۱۴ رسید که در این بین نمادهای ولساپا و شیراز بیشترین تاثیر مثبت را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 

همچنین ببینید

تامین مالی ۱۰۵ میلیارد تومانی البرز نیرو با انتشار صکوک اجاره

مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه خبر داد، موافقت اصولی تامین مالی شرکت …

یک دیدگاه

Free WordPress Themes